Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pielgrzymka KWC

  

 

Naszą Diecezję w tegorocznej pielgrzymce KWC do Poznania reprezentowało 17 osób.
Dziękujemy Bogu za ten czas skupienia, modlitwy, świętowania i przeżywania wspólnoty. 
Nasza radość była tym większa, ponieważ dwie osoby z naszej grupy podpisały Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. 
Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom, bo to dzięki Wam, ta pielgrzymka mogła się odbyć.
Dziękujemy Małgosi i Heniowi, którzy z radością podjęli się organizacji tego wyjazdu. Dziękujemy przewoźnikowi panu Jackowi, który obniżył koszt wynajmu autokaru do minimum opłacalności.
Niech Dobry Bóg Wam wszystkim błogosławi.
 
Maria i Sylwester
 
Ludzie zmieniający obyczaje świata.
38. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
 
"Nie wystarczy dobra wola, czy szumna deklaracja trzeźwości – nieustannie potrzeba nam łaski uświęcającej. Bądźcie wierni – wierni danemu słowu – mówił biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, delegat Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył nabożeństwu Słowa Bożego, a także towarzyszył pielgrzymom w czasie całego trwania spotkania w Poznaniu [...] To, że żyjecie w taki sposób jest ważne dla Waszego życia, więc jest ważne dla całej Wspólnoty Kościoła, nigdy w to nie wątpcie – mówił w homilii w czasie Eucharystii biskup pomocniczy diecezji poznańskiej Damian Bryl – Sługa Boży Franciszek Blachnicki mówi o jednoznaczności, która w KWC jest kluczowa – a to w dzisiejszym mętnym świecie jest bardzo ważne. Dziękuję, że Wy – ludzie Krucjaty – jesteście jednoznaczni. Jesteście świadectwem wierności – to nie tylko ważny i kształtujący wybór ale to ciągłe wybieranie na nowo. Dziękuję Wam, za tę wierność – bo to świadectwo tak bardzo wyróżnia się w tym relatywnym świecie. Świadectwo wyrzeczenia i ofiary– to również Wy – bo ofiara w społeczeństwie, gdy tak bardzo celebruje się i wychwala przyjemność, użycie, beztroskę. Dziękuję Wam za to świadectwo wyrzeczenia [...] Odwaga, świadectwo, wierność wyborom i jednoznaczność – to słowa, które mają się kojarzyć z ludźmi Krucjaty. I rzeczywiście tak jest, bo Krucjata Wyzwolenia Człowieka to towarzyszenie tym, którzy nie mogą wyzwolić się o własnych siłach. A taki towarzysz musi mocno stąpać po Ziemi. Pielgrzymka KWC to doświadczenie męstwa i siły ludzi Krucjaty, to doświadczenie wielkości tego dzieła. Spotkajmy się na tej pielgrzymce za rok – spotkasz się z mocą modlitwy, zderzysz się z niewyobrażalną odwagą głoszenia świadectwa, spotkasz się z siłą wojska. "
 
Autor: Alicja Cyganik
Tekst pobrany ze strony Oaza.pl